התעמלות אירובית פופולרית בקרב ישראלים רבים כבר כמה עשרות שנים, אבל נדמה שבשנים האחרונות נוספה לה סוג של הילה אופנתית חדשה. רבים נרשמים אל חוגי אירובי בהוד השרון והופכים את הספורט לדרך חיים, במקביל להתייחסות אל האירובי כאל בילוי של ממש. בין אם אתם כבר שנים בתוך העניין ובין אם רק התחלתם, ההתמדה היא הדבר החשוב באמת. השתתפות קבועה בשיעורים תעזור לכם להגיע למראה הגוף המיוחל וכדאי ללמוד לפני הכול – כיצד מפתחים מוטיבציה.

מהי התועלת העיקרית בספורט אירובי?

התעמלות אירובית באשר היא, משמע ריצה, הליכה למרחקים וגם הספורט האירובי הקצבי המועבר בחוגים שאתם כבר מכירים, פועלת על חיזוק ופיתוח הריאות והעומס שהן יכולות לשאת. מדובר בדרך ארוכה של שלב אחרי שלב – לא ניתן לפתח יכולת אירובית "מאפס למאה", אלא יש להתאמן שוב ושוב בכדי שהגוף יצליח להתמודד טוב יותר בכל פעם. זוהי הסיבה, למשל, שאנשים הבוחרים בריצה בתור הספורט האירובי שלהם, מתחילים ממרחקים קצרים ולאט לאט מאריכים את האימון.

חוגים של ספורט אירובי בהוד השרון, לרוב ייערכו במתחמים סגורים ועם מוזיקה כיפית ברקע, כזו שסוחפת ומזכירה קצת מסיבת ריקודים. בדיוק בשל כך, אנשים נמשכים להתעמלות המהנה הזו ובוחרים בה בתור האימון העיקרי שלהם ואפילו רואים בה, כאמור, בילוי של שעת הפנאי שמטרתו רחבה יותר מאשר התעמלות. מדובר בחוויה חברתית שלמה, המתאימה לנשים ולגברים והיא ללא ספק גם מייצרת סביבה קהילות וחברויות רבות בגילאים מגוונים.

חוגים לספורט אירובי בהוד השרון – איך בוחרים את השיעור המתאים?

ישנן מסגרות רבות של ספורט אירובי בהוד השרון, בין אם כחלק ממנויים חודשיים במכוני הכושר למיניהם ובין אם באופן פרטי, על ידי מאמני כושר פרטיים. המחירים נמצאים בטווחים רחבים אף הם ומכאן שהתקציב יכול להוות שיקול, לצורך בחירת השיעור המתאים עבורכם. בחלק מהמקומות, תוכלו להגיע לשיעור ניסיון, שהוא רלוונטי וחיוני במיוחד על מנת להרגיש אם החוג הספציפי נכון לכם או לא.

זכרו שהנאה היא המרכיב המשפיע ביותר על יצירת מוטיבציה ועמה גם התמדה, לכן בחרו בשיעור שגורם לכם ליהנות. זה יכול להיות מדריך אנרגטי שמייצר אווירה טובה, מקום איכותי עם מיזוג אוויר נהדר או אפילו חנות שייקים הקרובה למקום האימון, אליה תוכלו לגשת מעת לעת וליהנות עוד יותר. תהיה הסיבה אשר תהיה – מסגרת שבה תרגישו שייכים ותיהנו במהלך השיעורים, היא זו שתגרום להגיע פעם אחר פעם וזו הדרך היחידה לשפר את היכולות האירוביות של גופכם.

האם צריך להתלבש באופן מיוחד?

כמו כל ענף התעמלות שהוא, גם לתחום של הספורט האירובי ישנו ביגוד מתאים, כאשר הרוב המוחלט של המתעמלים יעדיפו בגדים צמודים יחסית, אשר עשויים מבד גמיש ונוח. נוחות היא באמת שם המשחק וגם אופנה: בחרו מכנסיים וחולצה שיאפשרו לכם למצות את פוטנציאל התנועה והגמישות שלכם, אך נסו למצוא שילובי צבעים מעניינים שיתנו עוד קצת טרנדיות וכיף לשיעורי הספורט.