קרדיט תמונה: freepik

הקשר בין ספורט ומניעת מחלת הסרטן

הקשר בין ספורט למניעת סרטן הוא קשר מורכב. ישנם מחקרים רבים המראים את היתרונות של ספורט במניעת סרטן. אבל יש גם מחקרים שמראים את ההשפעות השליליות של ספורט על מניעת סרטן.

מאמר זה יחקור את הקשר בין ספורט ומניעת סרטן ומה אנחנו יכולים לעשות כדי לשפר אותו.

ספורט הוא דרך מצוינת לשמור על הבריאות. הפעילות הגופנית עוזרת לשמור על משקל תקין ומסת הגוף, אשר בתורו מפחית את הסיכון לסרטן.

 

אבל מה לגבי כאשר יש לך פציעה או מחלה?

חשוב להישאר פעיל, גם אם זה לא דרך ספורט. ישנן פעילויות רבות שניתן לבצע מבלי להעמיס יותר מדי על הגוף שלך, כגון הליכה, שחייה או רכיבה על אופניים.

הקשר בין ספורט למניעת סרטן הוא קשר מורכב. אמנם זה נכון שפעילות גופנית מפחיתה את הסיכון לסרטן, אבל היא גם מגבירה את הסיכון ללקות במחלות אחרות.

הוכח שפעילות גופנית מפחיתה את הסיכון ללקות בכמה סוגי סרטן, כגון סרטן השד והמעי הגס. זה גם מקטין את הסבירות לעלייה במשקל ולהשמנת יתר, אשר בתורו יכול להוריד את הסיכון למספר סוגי סרטן כולל אלו בקיבה, לבלב, בוושט ובכבד. אבל יש כמה סוגי סרטן שסביר יותר להתפתח עם פעילות גופנית – סרטן הערמונית למשל. בנוסף לכך, ישנם כמה סוגי סרטן שאין להם קשר כלל עם פעילות גופנית – סרטן הלבלב למשל.

היכנסו לאתר שלנו כדי לבדוק מניעה ואבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם

 

הקשר בין ספורט למניעת סרטן אינו קשר חד צדדי

ניתן לראות בו רחוב דו-סטרי, עם הטבות לשני הצדדים.

הוכח כי ספורט מפחית את הסיכון לסרטן במובנים רבים. לדוגמה, על ידי בניית שרירים והגברת זרימת הדם, ספורט עוזר למנוע סוגים מסוימים של סרטן הנגרמים על ידי זרימת דם לקויה. ספורט גם מקדם אורח חיים בריא שיכול לסייע במניעת השמנת יתר ומצבים אחרים שעלולים להוביל לסרטן.

הקשר בין ספורט למניעת סרטן הוא קשר מעניין. ספורט יכול לעזור לאנשים לשמור על אורח חיים בריא יותר ולמנוע סרטן.

מחקר של האגודה האמריקנית לסרטן מצא שלאנשים הפעילים פיזית יש סיכון נמוך יותר לפתח סרטן. ככל שהם פעילים יותר, כך הסיכון שלהם נמוך יותר.

אתלטיקה יכולה לשמש גם כצורת טיפול למי שכבר אובחן כחולה סרטן. ישנם סוגים רבים ושונים של ספורט שניתן להשתמש בהם כדי לעזור בכך, מריצה ועד שחייה. סוג זה של פעילות גופנית נקרא פיזיותרפיה או טיפול שיקומי, והוא מסייע בהיבטים רבים של חיים עם סרטן, כגון הפגת מתח או שמירה על מסת השריר.

הקשר בין ספורט למניעת סרטן הוא קשר הדוק מאוד. ישנן דרכים רבות בהן ספורט יכול למנוע סרטן. ניתן לראות בזה סוג של פעילות גופנית להפחתת הסיכון להשמנה, שהיא אחת הגורמים השכיחים ביותר לסרטן.

ספורט גם מספק לאנשים תחושת שייכות והערכה עצמית, מה שהוכח כמפחית את הסיכון לדיכאון וחרדה, שהם גם גורמים נפוצים לסרטן.

שתפו פוסט זה