קרדיט תמונה: freepik

רוצו על זה – נעלי הספורט המושלמות שלכם

נעלי ספורט הן מצרך בסיסי ביותר המעניק לנו חופש פעולה אנרגטי ועוצמתי בכל שטח – נעלי ספורט מתאימות לריצה, קפיצות, פעילויות ספורט שונות וכמובן בחדר הכושר. על מנת להבטיח את מלוא התענוג והפונקציונליות מהפעולה שאתם לוקחים בה חלק, חשוב מאוד להיות מצוידים בזוג נעליים שמתאימות לכם בול בשבילכם לרגל שלכם.

אם אתם רוכשים נעלי ספורט לנשים, גברים או ילדים – חשוב שתקראו את המאמר הזה על מנת להשיג את המירב מבחינה בריאותית ותפעולית!

 

לא להתפשר על המידה

לכל אחת ואחד מאתנו יש העדפה שונה לגבי הנעליים, אבל לגבי נושא אחד יש הסכמה וודאית – המידה. כן, המידה חייבת להיות מתאימה במיוחד למידת הרגל שלכם בכל זווית אפשרית. נעל צרה מדי, ארוכה מדי, לוחצת או רפויה עלולה לפגוע בפעילות הספורטיבית שאתם משתתפים בה או גרוע יותר, להסב נזק גופני לרגל שלכם. נעל שלא מתאימה לכם עלולה לא רק למנוע מכם לעשות בצורה נוחה את הדברים שאתם אוהבים לעשות אלא אף להכשיל אתכם ולהפיל אתכם בזמן פעולה. לכן, חשוב קודם כל לוודא שמידת הנעל תואמת בדיוק למידת הרגל שלכם.

עוד דבר שחשוב מאוד לוודא בנוגע למידת הנעל – חשוב לשים לב שיש חברות או הוצאות מסוימות של נעלי ספורט שיש להם מערכת מידות שונה משל חברות אחרות. ייתכן ובהוצאה של נעל אחת, המידות לא יהיו חופפות לאותה המידה בדיוק בחברה אחרת או סוג נעל אחר. לכן אמת המידה הכי מדויקת שאפשר ללכת לפיה זה פשוט הנוחות שאתם מרגישים כאשר אתם נועלים את הנעל במקום.

 

לא מתביישים – נועלים ובודקים!

נעילת נעל הספורט במקום הינה כלל יסוד בכל חנות נעליים. זה מותר ואף מומלץ ביותר לצורך וודאיות גודל הנעל על הרגל שלכם. לפעמים גם אם המידה הינה זו שלכם עדיין ייתכן וההיקף של הכניסה לנעל לא ממש מתאים לכם, או שבפנים עדיין תרגישו צר או לא נוח. לכן, במידה ולקחתם את המידה הנכונה לא מספיק רק לנעול אותן בישיבה – חשוב לנעול את שתי הנעליים על מנת לדמות את הסיטואציה כמה שיותר קרוב. נעלו את שתי הנעליים ונסו ללכת איתן, ואף לבצע כל מנת תרגילים המדמים פעילות ספורטיבית כגון ריצה קלה, קפיצה במקום וניטור מצד לצד. זה ימחיש לכם יותר מכל את מידת ההתאמה של הנעל לא רק מבחינת המידה אלא גם מבחינת מאפיינים ספציפיים אחרים.

 

כל ספורט והנעל שלו

במידה ואתם רוצים לרכוש נעלי ספורט לנשים, גברים וילדים לשימוש כללי, קרוב לוודאי שלא תשקיעו יותר מדי מחשבה בנוגע לצורת הריפוד או הסוליה. אך מתעמלים מקצועיים וחובבי ענפי ספורט מסוימים בוחרים בקפידה את נעל הספורט שלהם על מנת להשיג את הביצועים הטובים ביותר. אם חשוב לכם לייחד זוגות של נעלי ספורט לשימושים שונים, כדאי לכם לתת תשומת לב לא קטנה לגבי סוג הנעל. אם למשל אתם משתתפים בפעילות ספורט הכוללות ריצה במגרשים גדולים, כמו כדורגל או כדורסל, ייתכן ותרצו נעל שבנויה בצורה שונה מנעל המיועדת לפעילות כמו טניס במגרש. ריצה במגרש כדורגל שונה מקפיצות מצד לצד במגרש הטניס, מה שדורש אלמנטים מאוד קפדניים מנעל הספורט שתעמוד בלחצים המעמיסים עליה בכל תנועה. בנעלי כדורגל למשל יש חשיבות לבולמים קדמיים, לעומת נעלי ספורט לטניס בהם חשוב שיהיה בולמים צדדיים.

בחרו בנעל ספורט שתשרת אתכם בדיוק למטרה לשמה אתם רוכשים אותה. אל תתפשרו על נעלי ספורט באיכות ירודה – רכשו רק נעלי ספורט איכותיות וחזקות!

שתפו פוסט זה

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

בלוג

הרצאות שכדאי לכם לשמוע

כל אחד מאתנו עובר לא פעם תקופות שבהן הוא אומנם נמצא במקום מסוים, אבל בפועל, הוא היה רוצה להיות במקום